Vzpomínka na školu v přírodě Strážné v Krkonoších

Publikováno: 14.9.2021 Autor(ka): Lucie Rybářová

Druhý týden v září ( 6. - 10.9.) jsme se společně s kamarády ze 3.A vydali prozkoumat krásy Krkonoš. 

Chata Roubenka nás přivítala po dvou hodinách jízdy. Obsadili jsme pokojíčky, vybalili si tašky a hurá na první oběd. Odpoledne jsme už v plné síle zkoumali okolí obce Strážné, z kopečka a do kopečka jsme zdolali 10 kilometrů a cestou objevili ráj pro všechny děti, velké hřiště s obří hrací rolbou. 

Druhý den jsme navštívili město Vrchlabí,jeho muzeum a zámecký park.Odpoledne nás lákal les, krásný, čistý a plný hub a tak jsem pro krkonošské skřítky postavili skrýše a domečky . 

Uprostřed našeho pobytu jsem si zplna hrdla zasportovali a odpoledne si vyjeli turistickým vláčkem Bubáčkem na Benecko, kde jsme objevovali neopakovatelné výhledy do okolí. Spatřili jsme Sněžné Jámy, Kotel, ale i Trosky a Ještěd. 

Ve čtvrtek jsme přivítali strážce z Krkonošského národního parku, který s sebou přivezl svého čtyřnohého kamaráda vlka, jmenoval se Hati a byly mu tři roky. To byl opravdový zážitek. Vlka jsme si mohli pohladit, chodil v naší blízkosti, dokonce jednoho z nás olízl a navíc jsme se dozvěděli o jeho životě spoustu informací.

Po přednášce jsme se změnili k nepoznání a nastal rej masek na našem malém hřišti pod chatou. To jsem se ale vyřádili. Princezny, indiáni, piráti, víly, ale i disco šoumenky a další filmoví hrdinové si pořádně zatančili na nejnovější hudební pecky. 

Odpoledne, ten samý den, jsme měli za úkol nalézt Krakonošův poklad. Pomocí úkolů, dokonce i číselných šifer jsme se dostali k truhle s pokladem, ta byla však uzamčená zámkem s číselnými kódy. Ale vše jsme úspěšně vyluštili a poklad byl náš !!!! To bylo sladkostí !!!!

Poslední den náš čekal celodenní výlet do zoo ve Dvoře Králové, který jsme si náramně užili. 

Celý týden nám svítilo sluníčko, celý týden byl nezapomenutelný, akční a plný nejrůznějších zážitků. Bylo to prostě SUPER !!!!