Dům zaniklých řemesel Vidim

Publikováno: 19.5.2022 Autor(ka): Lucie Rybářová
18.5. jsme měli možnost  navštívit Dům zaniklých řemesel ve Vidimi . Díky spolupráci  naší školy s  MAS Vyhlídky Mělník z.s. jsme dostali zdarma dopravu luxusním autobusem a naše dobrodružství mohlo začít. 
V malebné roubence jsem se rozdělili podle tříd, jedna třída zkoumala tajemství lesa a druhá si vyzkoušela řemesla našich předků. 
Lektorky z ekologického centra Koniklec si pro nás připravily velmi poutavý program. Při zkoumání místního lesa jsem poznávali stromy, objevovali jsem záhadná znamení lesa, nasbírali spoustu zajímavostí a naučili se rozpoznávat jednotlivé ekosystémy a patra lesa. Program byl zážitkový, doplněn o zajímavé hry a práci s přírodními materiály.
Druhým programem byla zapomenutá řemesla. Děti si napekly bramborové placky, zadělaly těsto na chléb, který následně upekly. Utloukly si máslo, které v závěru skvěle chutnalo s čerstvě upečeným chlebem v opravdové peci. Naučili jsem se drátkovat, vytvořit si provaz a upříst vlnu. Den plný zážitků a nových zkušeností se opravdu povedl, společně jsem si ho náramně užili.