9. A ve Španělsku

9. A ve Španělsku

Publikováno: 21.6.2024 Autor(ka): Michaela Vacková

Ráno 10. června jsme přiletěli do Španělska na letiště Murcia a po krátké cestě autobusem jsme se hned šli vykoupat do moře, na které jsme se moc těšili.
 
Celý týden nám počasí přálo, bylo teplo a slunečno, někdy trochu foukal příjemný vítr. Trávili jsme hodně času na pláži, koupali jsme se ve vlnách a opalovali se. Hráli jsme společenské hry a povídali si. Podnikli jsme také celodenní pěší výlet k Růžové laguně s léčivou vodou, jejíž typické zabarvení způsobuje velmi specifická řasa. Na túře jsme ušli asi 22 kilometrů. Několikrát jsme navštívili blízké město Guardamar del Segura. Moc se nám líbil výlet do města Alicante, kde jsme strávili celý den, prošli jsme si místní zříceninu hradu, uličky města a zastavili jsme se v obchodním centru na oběd. Při nakupování si někteří z nás mohli vyzkoušet komunikaci ve španělském jazyce na základě toho, co se naučili při výuce.
 
Zájezd do Španělska jsme si moc užili a máme spoustu zážitků a vzpomínek. Jsme vděční našim učitelům a vedení školy, že nám tuto příležitost poskytli. Bylo to hezké rozloučení se základní školou.

Petra Nicková a Viktorie Machutková, 9. A