20.3. – 24.3. 2024 žáci ze ZŠ Mělník, Jaroslava Seiferta 148 opět vyrazili do německého Radebeulu

20.3. – 24.3. 2024 žáci ze ZŠ Mělník, Jaroslava Seiferta 148 opět vyrazili do německého Radebeulu

Publikováno: 27.3.2024 Autor(ka): Dita Kletečková

13 žáků naší školy se v rámci spolupráce s německým Lößnitzgymnasium Radebeul zúčastnilo již tradičního jarního výměnného pobytu, jehož hlavním cílem je rozvíjení přátelství mezi oběma městy, poznávání zajímavých míst a kultury sousední země i prohlubování a rozvoj jazykových znalostí dětí.

Žáci byli ubytováni v hostitelských rodinách, kde se svými německými kamarády mohli konverzovat v angličtině nebo němčině, navíc byla součástí programu i účast  na dopolední výuce žáků ve škole. Naši němečtí přátelé pro nás nad rámec vyučovacích hodin připravili také bohatý program, který mimo jiné zahrnoval i návštěvu hvězdárny, pěší výlet mezi vinicemi Radebeulu i večer v muzeu Karla Maye s grilováním.

Velmi významné pro naši školu bylo i přijetí naší skupiny starostou města, který také pohovořil o městě, jeho historii a kulturním životě.

Vzájemné výměnné pobyty obě školy uskutečňují již 3. rokem, čímž navázaly na dřívější partnerství na úrovni obou měst.  Na další návštěvu, kterou u nás přivítáme v září, se již velmi těšíme.